Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 28.11.16 20:39:17  |  (1028:8d1c:) | Karel Zíma   EET
Jsem majitelem a provozovatelem malého penzionu v našem regionu a mrzí mě opětné rozpoutávání třídní nenávisti mezi občany této země.My podnikatelé a živnostníci ale nejme zloději. Neseme za své podnikání plnou zodpovědnost. kvůli pár nepoctivcům vláda trestá všechny a každého. Jsem proti EET a chci svobodně podnikat.

Asociace podnikatelů a manažerů. Budeme alespoň symbolicky mít zavřeno od 11 h do 13 h, čímž chceme podpořit akci, která upozorňuje na stále větší ořezávání svobod nejen podnikatelů a živnostníků, ale všech občanů.
Přidejme se a podpořme správnou věc!
icon | 28.11.16 21:26:22  |  (0.90.68) |    Prosím vysvětlení
Dobrý den, prosím vás o vysvětlení v čem vás systém omezuje. A většinu podnikatelů. Chápu pořizovací náklady a možné problémy s provozem. Ale jako lajka mi prosím vysvětlete čem je EET tak špatné. Osobně upozorňuji, že mám k EET neutrální názor a tudíž by mě zajímalo vysvětlení. Děkuji
icon | 28.11.16 22:22:30  |  (1028:8d1c:) | Karel Zíma   vysvětlení
Je to vlastně nová daň jen prostě jinak pojmenovaná. Už se ukazují ty řekněme hlavní důvody zavedení EET. Kdo bude mít radost? Stát ne, výběr půjde do kasy IT firem. Na koho mohou být napojené? Nechť si každý domyslí sám… Jinak EET nepotřebujeme, protože stát má všechny prostředky pro efektivní výběr daní a je diskriminující, protože malí budou muset plnit všechny podmínky, zatímco velcí budou mít mírný režim a je zcela zřejmým pokusem, jak omezit svobodu podnikání malých podnikatelů a živnostníků a rozdělit společnost atd.
icon | 28.11.16 22:52:25  |  (6.234.150) | Přihlížející   EET
Chtěl bych tady upřesnit nějaké dezinformace pana Zímy. Já osobně s EET nesouhlasím, ale nesouhlasím také s takovými to řečmi. Kdo odvádí poctivě daně, tak jsou pro něj jen vstupní pořizovací náklady a dále se nic nemění. EET není nová daň, je to jen elektronická evidence tržeb, tj. úřad zjistí, jestli jste danou platbu zavedli do účetnictví, nebo ne. Jedná se také jen o hotovostní platby, EET se nevztahuje na platby z účtu na účet. Jednoduchý EET systém pro drobné podnikatele lze sehnat do chytrého telefonu (který má skoro každý) za 99 Kč měsíčně, což si myslím, že není nějaké terno. Sám podnikám, ale vymlouvat se na EET, že budu muset zavřít je nesmysl. To není záležitost EET, ale dosavadního nepřiznávání daní.
icon | 28.11.16 23:54:22  |  (8.149.22) | Jjup   EET je hnus
Je to lotrovina od Babiše. Chudák udělá reklamu, jak to tady bude za 5 let vypadat jako v Německu díky EET. Je to v podstatě resprese proti podnikatelům. Sakra jasný že každý občas šlápne mimo morální rámec. Bohužel u někoho se to pohybuje v mezích stokorun u někoho v miliónech. Pan Babiš a jeho čapí hnízdo. Ale prosím. Dale je zde vidět jak jde Andrej na ruku velkým řetězcům. To víte kdyby jste zašli do většího obchodu tak tam najdete jeho ne-jídlo. Za to u malých obchodů tomu tak nebude, protože vědí, že prodávat ty Andrejovi hnusy je může stát zákazníky. Člověk nemusí být génius aby přišel na ten tok peněz do Andrejovi kapsy. Řetězec dá peníze AB -> ten dá rozkaz na EET -> malé obchody skončí nebo budou muset zdražit zboží -> lidi půjdou do super/hypermarketů -> řetězce budou mít profit, Andrejův Agrofert bude mít profit a všichni budou šťastný.
icon | 29.11.16 10:22:21  |  (28.225.131) | Ja   Odpověd
Děkuji za vysvětlení ale dle vašich názorů koukám, že jste trochu mimo. Pořád se obouváte do Babiše. Hlavně kolega Jjup. A tomu obzvlášt bych doporučil seznámit se s ekonomikou velkých řetězců. V celém systému jde o to, že velké řetězce musí a vše prohání přes své pokladní systémy. Tudíž nejde nic na černo. U malých víme jak to funguje. A nebudem si nalhávat že je vše v pořádku. :-) Proč nevybírat daně tak jak se má? Já jako zaměstnanec taky z toho co vydělám tak odvedu plnou daň. Je to asi opravdu trochu složité, ale řekl bych že většinou nadávají a budou nadávat ti, kteří nemají až tak čisté svědomí. :-)
icon | 29.11.16 11:52:42  |  (0.90.67) | Broumovák   EET
Prosím Vás proč tento systém v zahraničí funguje bez problémů jen u nás se okolo toho dělá takoví humbuk?Nechápu.
icon | 29.11.16 11:58:11  |  (0.28.212) | david   tenhle
systém mají jenom v Chorvatsku.Všude jinde to je trochu jinak,což by stačilo.Né mi musíme mít vždy něco extra.
icon | 29.11.16 14:04:57  |  (24.160.23) | Ondřej   Pro nick JÁ
Pane,

chápu Váš názor, ale myslím, že se pletete. Na drobné živnostníky je již tolik bičů, že zavádět další je už opravdu jen házení klacků pod nohy.

Samozřejmě že ne všichni živnostníci jsou poctiví, ale co byste řekl živnostníkovi, který si za rok vydělá tak akorát na to, aby měl co jíst? Jak ten k tomu přijde? Jak si má EET pořídit stará bába prodávající na trhu krajky? A co třeba takový umývač výloh?

Represe nikdy nefungovala a obzvlášť, když dojde na placení. Lidé, kteří daně chtít odvést nebudou, si stejně najdou cestu, jak to provést. A mimochodem, k čemu elektronická evidence je, když se kvůli ní musí najmout další tisíce státních zaměstnanců?

EET ve stávající podobě je pouze dalším propruzením těch poctivých.
V neposlední řadě - opravdu mě překvapuje, kolik lidí slepě věří Babišovi. Stbák to byl, napojen na komunistické struktury, majetek získal v kuponové privatizaci díky tomu, že jeho otec byl napojen na všechny staré bardy. A lidi se nechají uplatit koblihou! Směšné.

Počkejme si, jak to dopadne. Osobně si ale myslím, že pokud vyberou od malých podnikatelů o 2% na daních víc, tak mohou být rádi.
icon | 30.11.16 08:20:47  |  (1028:96d2:) | Aja   Pro Přihlížejícího
Jak jset přišel na to, že bude stačit jenom telefon s paušálem 99 Kč měsíčně (datový tarif za 99 Kč, kdopak to dává)? A jak si to pane přihlížející z telefonu vytisknete - aha takže i tiskárna a nějaký ten spotřebák?) A co když nebude fungovat internet nebo nebudete mít pořádný signál (nebo to se u nás nestává?). Takže pane Přihlížející, víte o tom prd.
Nic proti evidenci tržeb, ale ne tím to způsobem - opravdu nikde jinde v Evropě (kromě Chorvatska, kde také skončilo 30% drobných živnostníků), takový systém nemají.
Pane Přihlížející, jistě změníte názor, až se i na Vás bude povinost on-line registrace každé platby vztahovat.
icon | 30.11.16 08:31:21  |  (1028:96d2:) | Aja   a pro ty co nechápou...
http://svobodneforum.cz/babisuv-chorvatsky-vzor-na-eet-nejvice-vydelal-nejvetsi-oligarcha-v-zemi/
icon | 30.11.16 12:09:50  |  (6.234.150) | Přihlížející   pro Aja
Psal jsem o provozu EET za 99 Kč, ne datový tarif. Většina lidí co podniká tak má chytrý telefon a případně nějaký tarif, který obsahuje datový balíček. Nejsou to tedy náklady navíc. Podívejte se na na www.malapokladna.cz, která je určena především pro malé podnikatele kvůli své jednoduchosti, a malým nákladům. Není potřeba ani tiskárny, vystavuje online účtenky.

V případě, ale že budete chtít mobilní tiskárnu - jedná se jen o počáteční náklady. Kotoučky Vás opravdu nezrujnují :)
icon | 30.11.16 19:24:14  |  (0.90.72) | Kevin   zaměstnanec
Může mi někdo vysvětlit, proč já jako zaměstnanec bych měl platit řádně daně a hospodský ne? Hospodský snad nevyužívá státní služby, které jsou placené z daní (hasiči, policie....)?
icon | 30.11.16 21:06:36  |  (0.90.65) | cestovatelka   pro Davida
r.2000,2002 Bulharsko,2008 Řecko,2011 Slovensko všude to už fungovalo.Jeďte se pane podívat za hranice
,,všedních dnů' a budete v Jiříkově vidění
icon | 01.12.16 06:05:20  |  (1028:919b:) | pro cestovatelku   plete te se
Pletete si EET a lístek od pokladny; to není totéž. EET v naší podobě je pouze v Chorvatsku a částečně v Maďarsku; určité formy elektronické evidence jsou ve 14 zemích EU.
icon | 01.12.16 09:53:05  |  (1028:96d2:) | Aja   Pro cestovatelku a zaměstnance kevina
Jste stejně prolhaná jako Babiš (spíše tomu ale nerozumíte) - kromě Chorvatska opravdu on-line evidence jako v ČR nikde není.

Co to melete, proč by hospodský neměl platit daně (a jak jste přišel na to, že neplatí)? Na rozdíl od Vás mu však, když se bude doma válet 14 dní s rýmičkou nikdo nedá ani korunu a na 4 týdny dovolené může asi také zapomenout.
icon | 01.12.16 11:17:56  |  (3.145.80) | Ondřej   Pro Áju
Dobrý den, Ájo,

obávám se, že ztrácíme čas a energii...nemakačenkům, kteří celý život ani o centimetr nepřekročili rámec svého pohodlného místečka na úřadě, to opravdu nevysvětlíme.

Nj, současná situace krásně ukazuje, jak ta snaha komunistů o to, abychom všichni byli stejní a měli stejně, nemůže nikdy fungovat. Lůza zůstane lůzou.

Ať žije svoboda a demokracie!!!!!
icon | 02.12.16 17:16:44  |  (0.78.70) | práskač   Hlásit se to musí
Dnes jsem obešel všechny hospody v Broumově a výsledek je šokující. Kam se hlásí hospody co ignorují povinost eet?
icon | 02.12.16 20:32:03  |  (4.70.236) | Xixao   Kontaktní místo pro nahlašování hospod, které ignorují EET
V Broumově v ulici Na příkopech 27, kancelář je ve 2. patře. Úřední hodiny: 22:00-2:00. Pokud náááhodou dorazíte až na místo, tak už si raději před vstupem do kanceláře zavolejte na 155 pro taxík. Bude se vám hodit.
icon | 03.12.16 17:49:34  |  (0.90.68) | Jana   čas
Taky chci mít tolik volného času, abych mohla za jeden den navštívit všechny broumovské hospody :-))))
icon | 03.12.16 19:16:04  |  (1028:8b41:) | účetní   EET
Pokud by někdo skutečně chtěl napravit hospodářské prostředí v naší zemi, musel by začít odlivem nezdaněného kapitálu do zahraničí,ale to asi nemůžeme čekat,že si podřežou větev pod sebou,není již z čeho krást,tak musejí ty daně vybrat takto j aby si je mohli zase připsat na své účty a my jim v tom pomáháme.Pane bože ty se musej chechtat.
icon | 05.12.16 14:53:32  |  (.67.39) | Andrej Bureš   Čapí hnízdo
Všichni kradou, jenom já ne
icon | 12.12.16 15:12:25  |  (25.130.186) | Kr.Miroslav   EET
Uhlíři máš zaplacené daně půlnoční království Č R.
icon | 22.01.17 13:19:52  |  (1028:83a6:) | eet   zamestanaci
Mně ta EET přijde jako kdyby vedoucí (stát)přišel za zaměstancem (podnikatelem) a řekl si o 10.000,- Kč (EET) pokud chce být dál zaměstananý, podnikat. A měíčně odváděl paušál 500,- Kč.
Pokud se mu to nelíbí tak ať dá výpoevěď´, přestane podnikat.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra