Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 03.01.20 12:00:35  |  (8.0.24) | Petr   Odpady 2020
Tak se zdá, že si pro nás město připravilo zdražení odpadu na 620Kč. Asi odměna za to, že třídíme.
Vyhláška o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění,
využívání a odstraňování komunálních odpadů
 Výše sazby pro rok 2020 je stanovena na 620,- Kč za osobu a rok.
 Termín splatnosti poplatku je zachován, a to do 31. 3. 2020 při jednorázové platbě nebo do 31. 3.
2020 a 31. 8. 2020 při platbě ve dvou splátkách.
icon | 03.01.20 13:21:35  |  (8.0.24) | Koloděj   Odpověď
To je 51,66 Kč za měsíc. Kolik by měli odpady dle Vás stát?
icon | 03.01.20 15:41:21  |  (8.0.24) | Petr   Odpady 2020
Mně osobně nevadí ta cena jako taková, ale když se podívám na ceny v jiných městech s podobným počtem obyvatel, tak naše cena je premrštená. Tak by mě zajímalo, proč to jinde jde za nižší cenu. A žvásty, že ze zákona může být cena až 1000 Kč si nechte, protože tolik se nikde neplatí. Rád bych věděl, co způsobilo zdražení, když začalo třídit celé město.
icon | 03.01.20 15:41:28  |  (8.0.24) | Petr   Odpady 2020
Mně osobně nevadí ta cena jako taková, ale když se podívám na ceny v jiných městech s podobným počtem obyvatel, tak naše cena je premrštená. Tak by mě zajímalo, proč to jinde jde za nižší cenu. A žvásty, že ze zákona může být cena až 1000 Kč si nechte, protože tolik se nikde neplatí. Rád bych věděl, co způsobilo zdražení, když začalo třídit celé město.
icon | 03.01.20 19:44:28  |  (8.0.24) | Koloděj   Ceny
https://www.skrblik.cz/rodina/bydleni/poplatky-za-svoz-komunalniho-odpadu/#kralovehradecky-kraj
icon | 03.01.20 21:09:46  |  (8.0.24) | Petr   Ceny
Jak říkám téměř všude levněji. Ale nevím jak je ten Váš odkaz pravdivý, když u Broumova je chyba. Na stránkách města je navýšení zcela jasně napsané 620Kč.
icon | 03.01.20 21:18:45  |  (8.0.24) | Franta   Ceny
Odkaz Koloděje odkazuje na staré ceny, ale když Babiš všem přidává a zvyšuje minimální mzdu, přijde mi logické, že všechno se musí zdražit o 10%, navíc vláda schválila zdražení ukládání na skládky a máme se na co těšit za dalších pár let. A odpady se v Broumově nezdražovaly už roky, to se dalo čekat.
icon | 03.01.20 21:49:46  |  (8.0.24) | znechucená   odpady
Nadáváme na cenu, která je vyšší než v jiných městech. A někde mají slevu i za to, že zaplatí do konce února celou částku.
Město: třiďte, ať nemusíme zdražit.

Nadáváme na svoz jednou za 14 dní, takže vlastně na 100% zdražení.
Město: budeme svážet míň, abychom nemuseli zdražit.

Třídíme jako vzteklí, pořídili jsme si další popelnice a zvykli na smrad v celém městě. No a co udělá vedení města? Zdraží a my zase můžeme jen nadávat a nadávat. V bankrotu kvuli těm pár korunám neskončím, ale z principu mě to štve.
icon | 04.01.20 09:47:48  |  (8.0.24) | Aja   ODPADY
To má jako město doplácet peníze na svoz odpadů? Odpadky tvoříte, tak si za jejich likvidaci zaplaťte. Skládkování vláda zdražuje, rostou mzdy popelářů, rostou ceny energií a tak se to musí projevít v ceně.

PS: A třídit si můžete jak chcete, ale většina plastů stejně skončí na skládce...
icon | 04.01.20 10:42:06  |  (8.0.24) | Pepa   Odpady
Paní znechucená, lžete. Nám odpady sváží každý týden, jeden týden bordel, druhý plasty. K tomu dvakrát týdně trávu a jednou za měsíc papír. Přestaňte lhát a pomlouvat. Já bych si klidně připlatil, kdyby častěji uklízelo kolem kontejnerů, hlavně sklo je pořád plné. A chválím město za popelnice zdarma. Prima věc, nikde jinde to není. A úplně nejlepší je svoz trávy. To je fakt to nejlepší.
icon | 04.01.20 11:39:44  |  (8.0.24) | Márč   Odpady
To se nestydíte? Vždyť je to směšná cena. Vydělte si,na co Vás to přijde měsíčně. Zkuste si představit, že odpad likvidujete sami..vždyť toho vyprodukujeme spousty...představa,že to mám doma-sice vytříděné,ale doma,bez svozu...no brrr...Já nemám problém a rozhodně nejsem milionářka.A rozumný člověk s tím počítá, je to přeci částka pravidelně každý rok.
Stejné je to se stočným,také lidi brblají..Jsem ráda,že konečně máme kanalizaci a nemusím nic řešit. Úleva neskutečná...
Buďme rádi,že to někdo za nás obstará, myslím,že by většina z Vás makat jako popelář,uklízeč apod. nechtěla.
Mějte hezký rok a myslete pozitivně, proč
se pořád rozčilovat a brblat a užírat....trochu radosti do života,lidi!!
icon | 05.01.20 11:15:20  |  (8.0.24) | Harvestor   Rozdíl
Z 580 na 620...rozumím tomu dobře?...40 peněz za rok?
icon | 05.01.20 11:51:48  |  (8.0.24) | znechucená   Pepo
O svozu plastů nediskutuju. Ani nevím, kdy ho svážejí. Jde právě o ten "bordel". Nevím, jak u vás, ale tady ho před časem sváželi jednou týdně. Kdy naposledy jste šel po městě jinudy, než přes náměstí? Koukněte do bočních ulic, jaký je smrad a bordel tam. Nevadí vám, že to komentují turisti? Už takhle jim nemáme skoro co nabídnout a tohle je ostuda. Na Alejce se v křoví válí použité plínky a podobné lahůdky.
icon | 05.01.20 11:58:37  |  (8.0.24) | bfl   jen zdražování
Paní znechucená myslí to, že město umí jen zdražovat a nic za to nenabízí. Daň z nemovitosti stála za dům 1200, teď 2400 za rok, trest za vlastní dům, více než v okresním městě. K tomu odpady, které má řada měst skutečně zdarma.
icon | 05.01.20 12:01:37  |  (8.0.24) | znechucená   Marč
Jasně, že je to pár korun ročně. Jde ale přece o princip. Proč se loni začalo svážet míňkrát? Aby se přece nemuselo zdražovat. A co je začátkem roku jako novinka? Sice malinkaté, ale zdražování.

K pozitivitě asi tolik
1.přečtěte si, co nám slíbili ti, které jsme volili.
2.jsou tady malé platy a přesto máme nájmy srovnatelné s mnohem většími městy a odpadu zřejmě vyprodukujeme víc
3,proč mají jinde slevu, když zaplatíte do konce ledna a tady ne?
4.o kolik se vám zvedne letos plat a o kolik se zvedne nájem, vodné, elektřina a nevím co ještě všechno

vzpomeňte si na to, až se tady zase bude nadávat, kolik město vyplácí na sociálních dávkách. No jo, ono je to všechno vlastně jen pár korun. Mě je stát přidá z vašich daní a na nemocné můžeme udělat sbírku
icon | 05.01.20 13:45:25  |  (8.0.24) | občanka   daň
Daní z nemovistosti vás město trestá za to, že jste z tohohle konce světa neutekli. Chcete tady žít a chcete aby se tady dobře žilo i vašim dětem, fuj. Možná jste i tak zkažení, že ve svém vlastním volném čase dobrovolně uklízíte chodníky v majetku města.

Odpady zaplatíme všichni i za neplatiče a socky. Doufejte, že nezačne propuštět automobilový průmysl. Zas by skončila třetina města v bankrotu, jako po propouštění ve Vebě. V bankrotu zaplatí 30% za dluh za popelnice a další rok to zdraží zase všem.
icon | 05.01.20 15:55:54  |  (8.0.24) | bfl   neplatiči
A část obyvatel neplatí za popelnice nic.
icon | 05.01.20 18:16:47  |  (8.0.24) | Houmi   Zase nás dostali
Od nového roku přestávám třídit odpad.To bylo řeči že to bude levnější pokud budeme třídit.A nemluvě o tom že je vývoz jednou za 14 dní už tím se to zdražilo o 100%
icon | 05.01.20 19:19:39  |  (8.0.24) | občanka   protest
Připojím se k protestu. Třídit budu, ale začnu do kontejneru na papír házet ruličky od toaletního papíru. A tužkou na ně budu psát sprostá slova!!!
icon | 05.01.20 20:06:45  |  (8.0.24) | neználek   platiči
Naše rodina platí navíc za svoz místního odpadu za odhadem 1,4 neplatiče. Středoškolák dělá nepořádek 5 dní týdně v jiném městě. Vysokoškolák jezdí domů maximálně jednou měsíčně. Platíme plnou taxu my. Přitom je poplatek za odpad v ceně ubytování i na intru i na kolejích.
icon | 05.01.20 20:42:48  |  (8.0.24) | Márč   Odpady
Lidí zlatí nešťastní, nejsem ani milionářka ani zelená aktivistka,ale trošku mi to přijde divné ...netřídíme jen proto,aby bylo levněji,ale hlavně abychom se naučili,co s odpadem,protože přijde doba a prostě se bude vyvážet za hodně velké peníze...to alibistické..přestanu třídit...je pěkně hloupá myšlenka.Omlouvám se,pokud vás to urazí.A ke svozu...u nás ve vsi se jezdí též jednou za 14dní již několik roků.Díky třídění je to dostačující..a to mám kotel (popel)a malé dítě(pleny).V kotli nepálím žádné věci,co tam nepatří.Platíme 550Kč na osobu a rok.Rok máme i svoz popelnic na plast a papír jednou měsíčně.Tato služba je zdarma.Bioodpad musím svážet na určené místo v určený čas a představte si-je to v pohodě.Asi duvné,že?Je přeci i na nás...nejen na městu...jaký je kolem popelnic a kontejnerů pořádek .Všichni jsme lidí a svádět vše na ostatní je trapné.Každý začněme u sebe.Omlouvám se všem, které naštvou a věřím,že je i dost lidí,kteří mě chápou.Děkuji a pěkný zbytek večera.
icon | 06.01.20 00:31:23  |  (8.0.24) | neználek   Marč
Nás taky odpadky za těch 14 dní nezavali. Ani nás tolik neštve to nicotné zdražení. Jde o princip. Vy platíte 550 za 14 denní svoz, to jde. Až vám zastupitelstvo pošle složenku na 550 za 28 denní svoz, přijďte nás zase uklidňovat. Už si to konečně spočítejte, je to zdražení na dvojnásobek. Nemůžeme vedení města věřit ani pozdrav. Dnes nám zdražili popelnice, zítra nám budou holit hlavy.

P.S. Taky vám zvedli daň z nemovitosti na dvojnásobek?
icon | 06.01.20 00:47:49  |  (8.0.24) | Petr   úklid
Určitě máte svoji popelnici pro svoji rodinu. Tady je dost domů, kde jsou společné kontejnery pro víc domácností. Když je nezamykáte, nosí tam odpadky i cizí. Kolikrát vás bude bavit ten brajgl po kdovíkom sbírat? To by tam musela stát celý den Městská policie.

Na vesnicích se v křoví neválí odpadky. Křoví máte za plotem a k němu hlídacího psa. Kdo donutí lidi, aby v Álejce přestali házet odpad mimo koše a vajgly na zem, měl by tam mít pamětní desku. Ovšem z plastu, bronz by skončil ve sběru.
icon | 06.01.20 19:52:35  |  (8.0.24) | Houmi   Zase nás dostali
Proč okolní města a obce mají pro své občany slevy:pro důchodce,studenty,pokud je platpa provedena do února celoroční opět úleva a hlavně třídění odpadu opět sleva.Broumově opět jenom nás tahají za nos a kde nic tu nic.
V ostatních obcích to jde?Dělají vše pro občany jenom v Broumově to nejde.Pořád jenom zdražují.Aby měli asi na své platy.
Prosil bych pana starostu o VYJÁDŘENÍ PROČ.
icon | 07.01.20 08:00:02  |  (8.0.24) | petr   Pochopení
Plně chápu, že máte zájem o vyjádření starýho k tomuto tématu, ale nemyslím si, že by Vám k tomu něco řekl, protože konzumace alkoholických nápojů je pro něj problém daleko závažnější a tak se tomu chce věnovat zcela nerušeně.
icon | 07.01.20 09:03:55  |  (8.0.24) | Honza   vyjádření
Stále někteří nechápou, že toto není diskusní fórum města Broumova. Toto jsou soukromé stránky vlastněné p. Školníkem. Také se mi moc strategie města ohledně zdražování bez případných slev za včasnou platbu nelíbí, ale na této anonymní drbárně vám na to opravdu nikdo odpovídat nemusí. A tam, kde by měli byste musel vylézt ze své anonymní ulity :-)
icon | 07.01.20 11:24:45  |  (8.0.24) | neználek   Honzo
tohle všechno my přece víme. Kouzlo fóra je přece právě v tom, že si tady zanadáváme. Ono nám nic jiného nezbývá. Dřív by se lidi sešli na ulici a podrbali si tam. My drbeme tady. Vyjádření města stejně bude, bez ohledu na to, na jaké stránky a jak moc neanonymní otázku položíme:

Vážení občané,
blablabla. Musíme to (ať je to cokoliv) zdražit pro Vaše dobro, protože blablabla. atd. Máme Vás rádi a snažíme se, aby příští rok nebylo hůř.

Určitě na to mají vzor, kde jen zamění datum a zaškrtnou nehodící se odpady/daň/nájem
icon | 07.01.20 12:45:48  |  (8.0.24) | Pavel   Zvedněte zadky
Vážení nespokojení diskutující,
brečíte na špatném hrobě. Na tomto fóru nic nevyřešíte.
Zde se nedočkáte odpovědi vedení města.
Zvedněte zadky a choďte na zastupitelstva.
Tam se to schvaluje.
Na minulém jsme byli tři.
icon | 07.01.20 13:14:01  |  (8.0.24) | Ooo   TRVALÝ POBYT NA ÚŘADU
Jen se zeptám,jak je to s člověkem ,který má trvalák na úřadě?V některých městech, ti co jsou hlášeni na úřadě,za odpady neplatí.Docela mě to šokovalo.Nevíte jak je to v Broumově?
icon | 07.01.20 13:14:19  |  (8.0.24) | Ooo   TRVALÝ POBYT NA ÚŘADU
Jen se zeptám,jak je to s člověkem ,který má trvalák na úřadě?V některých městech, ti co jsou hlášeni na úřadě,za odpady neplatí.Docela mě to šokovalo.Nevíte jak je to v Broumově?
icon | 07.01.20 19:08:41  |  (8.0.24) | Houmi   Pro Ooo
Podle mně to mají grátis jako všichni nemakačenko včetně tech žijících pod hradbama.Na všechny mi pracující doplácíme proto taky taková cena.A věřím že říkám pravdu.
icon | 07.01.20 19:41:47  |  (8.0.24) | Pepa   No já nevím
Myslím si, že kdyby město zveřejnilo náklady, vyšlo by to minimálně na 1000,- takže 620,- je tak jako tak cena dotovaná. Studenti mají slevu, cikáni platit nebudou, ale to si vyřiďte s tou tlustou ministryní Maláčovou.
Tak vo co tady jde? V Broumovských novinách svozová firma zveřejnila ceník, kolik musíme zaplatit za to, že nám vezme papír. Kde jsou ty doby, co se za papír platilo. Teď budeme platit MY!!!! Takže prosím město o přidání dalších modrých kontejnerů a děkuji, že si můžeme grátis nafasovat modré popelnice ke každému baráku.
Fakt vám tady nikomu nerozumím, navrhuji, aby bylo možné kdo chce z tohoto systému vystoupit a odpady si svážet sami. Jenže už to vidím, plné pangejty bordelu. Jsem rád, že tady nemáme černé skládky. Díky starostovi, díky městu, díky prozřetelným lidem. NEDĚLEJTE tady bordel !!!
icon | 07.01.20 19:58:54  |  (8.0.24) | petr   re
Aby jste se kvuli těm pár korunám NEPO..... ale chápu, pro chudé, slušné, bohabojné, nejudřenější Broumováky je každá koruna dobrá. Tedy když se Vám to nelíbí, odpady neplaťte a svážejte si je sólo. Když si myslíte, že Vás to vyjde levněji tak máte opravdu v palici NAS....
icon | 08.01.20 17:10:52  |  (8.0.24) | Márč   odpady
Pepo a Petře,díky. Už jsem se bála,že jsem divná se svým názorem....Ještě myšlenka ke společným kontejnerům...nechte si je zrušit,každý si dejte popelnici do sklepa a vyndejte jen při svozu jako my vesničani a budete mít kolem paneláků čisto.Pokud budete rozumně třídit a znečištěné plasty a konzervy apod. aspoň oplachovat ,pleny pořádně balit atd atd...tak vám to nebude páchnout.
Jo a poznámka na konec...vedení města jste si zvolili, pokud máte problém a připomínku, běžte ji na zasedání říct a situaci řešte.Co vy na to? Asi to zase schytám,že .-))?Pěkný den všem.
icon | 08.01.20 19:26:21  |  (8.0.24) | petr   Pro Márč
Není zač, občas je třeba lidem připomenout, že mají názory jako úplní DEB..... a vysvětlovat to v zabrzděném Broumově je opravdu makačka, ale jinak to nejde. Někteří jsou dokonce tak DEB…. Že spolu míchají věci, jako jsou sociální dávky a svoz odpadů. Pokud se někdo chce přeptat na cenu odpadů, tak se musí obrátit na "zvolené" zastupitelstvo. Pěkný den
icon | 08.01.20 20:46:20  |  (8.0.24) | chudá   dávky
To jako že to spolu nesouvisí? Zvedl se nájem + zdražila elektrika + určitě i voda + popelnice. Tutově dostanu víc na příspěvku na bydlení, že?
icon | 08.01.20 20:49:00  |  (8.0.24) | chudá   pro Marč
Mícháte jabka a hrušky. Nikdo přece netvrdí, že svoz odpadu je drahý. ŠTVE NÁS, ŽE MĚSTO ZDRAŽILO, I KDYŽ LONI TVRDILI OPAK!!!
icon | 08.01.20 21:33:40  |  (8.0.24) | petr   re
Pokud město minulý rok tvrdilo opak tak se musíte ptát na zastupitelstvu, proč slibují co neplní. Ale musíte si pro návštěvu vybrat nějakou ranní hodinu, to bude pan starosta patrně ještě o čaji.
icon | 09.01.20 08:37:25  |  (8.0.24) | Pepek   chcete říct že pije
Starosta pije?
icon | 24.01.20 15:47:44  |  (8.0.24) | Fiona   Virus
Tak si tady v klídku vykrmujeme hlodavce u kontejnerů a na Opavsku mají krvácivou horečku.

Stálo by za to spočítat, kolik se ušetří 14denním svozem a kolik stála a bude stát deratizace. Teplá zima = přemnožení hlodavci.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra