Děje se

MICRONET ; inzerce nase.broumovsko.cz
Broumovské diskuzní fórum

Diskuzní téma:
 
icon | 19.07.20 14:10:20  |  (8.0.15) | E.   Malování - zkušenost nade vše
Ráda bych touto cestou upozornila na nejhorší zážitek s řemeslníky za posledních 20let, který jsem zaznamenala.
Jedná se o řádně registrovaného živnostníka Jiřího Faustuse IČO 15314090, který nabízí malířské práce převážně seniorům z Broumova a okolí.
Bohužel, i moje matka v seniorském věku se nechala "napálit" a slyšela na léta praxe, proto si ústně domluvila škrabání a výmalbu dvou místností - kuchyně a obývacího pokoje... souhlasila se zálohou 5000,-Kč na materiál a i se zálohou 5000,-Kč na provedení prací s tím, že doplatek ve výši 5000,-Kč bude předán po kompletním dokončení prací.
Jelikož jsem měla dovolenou a má snaha bylo to matce co nejvíce usnadnit, tak jsem nejen zaplatila obě zálohy, ale převzala "rádoby" dozor nad pracemi.
Něco tak strašného jsem opravdu nezažila, byl dohodnutý termín PO-PÁ což by bylo ještě únosné, ale když ještě ve ST večer nebyly opraveny stěny po škrábání, tak mě čekal první pohovor ve ČT ráno s výše jmenovaným, že to takhle opravdu nejde, odcházela jsem s příslibem, že max do SO budou práce dokončeny. V PÁ večer mě čekal šok, který bych nikomu nepřála a v SO ráno jsem výše jmenovanému dala "ultimátum", že ruším všechny akce na následující týden a v PÁ o týden déle mi předá kompletně dokončené dílo.
Co jsem opravdu nečekala, že si ve ST vyžádá po mé matce 5000,-Kč jako doplatek a ve ČT se sbalí a odejde.... co po něm zbylo za spoušť bych nikomu nepřála, obratem jsem ve ČT zvedla telefon a vyzvala jej, aby se v PÁ dostavil a uvedl stav výmalby do alespoň trochu přijatelné formy. Sice se v PÁ dostavil, ale takovou fušeřinu jsme já a asi ani nikdo z vás ještě po "profesionálovi" neviděli.
Výsledek je takový, že nemám žádné dovolání, neb to výše jmenovaný se seniory umí bez smlouvy... a zanechá po sobě fleky na stropech, bílý podklad prosvítající barevnou malbou, jinobarevné kaňky v barevné malbě, "kocoury", křivé linky, kachle zapatlané syntetickou barvou, futra si neoblepil, takže byla pod nánosem štuku a několika vrstvami barvy, a o zničených zásuvkách a vypínačích ani nemluvě.
Prosím, dobře vybírejte řemeslníky a chraňme naše seniory před podobnými vydřiduchy.
icon | 19.07.20 18:27:42  |  (8.0.15) | broumovačka   pro E.
Nezastávám se řemeslníka, nemám s ním zkušenosti.

Jenže když se pod tuto informaci nepodepíšete, vyzní to jako pomluva. Jak se vás můžu zeptat, připadně požádat o fotky? Druhé strany, malíře, kterého jste přímo jmenovala, se zeptat můžu. Hádejte co odpoví?
icon | 19.07.20 18:33:47  |  (8.0.15) | nechápající   peníze
Dala jste 10000 řemeslníkovi aniž byste si o něm něco zjistila? 5000 na materiál? To tam maloval fresky? No, za blbost se platí.

Obraťte se na soud.
icon | 19.07.20 21:04:59  |  (8.0.15) | broumovačka2   malování
Také mám s výše jmenovaným špatnou zkušenost. Nikomu bych ho nedoporučila. Prace odfušovaná, neuklidí po sobě, nechá zaschnout barvu, která už pak nejde dolů (z futer, z nových dřevěných dveří, okna zacákané penetrací). Přitom by stačilo použít malířskou pásku a igelit. Také ho osobně znám a nepodepíšu se.
icon | 20.07.20 00:42:27  |  (8.0.15) | monrou   kniha
...je to ten,co má anti pod hračkárnou? :-)
icon | 20.07.20 20:48:12  |  (8.0.15) | kamil   znám ho
Ano, pán je slibotechna a lhář.... Takže podvodník
icon | 21.07.20 14:13:48  |  (8.0.15) | petr   re
Počítám dobře, že za provedené práce měl ten chlap dostat 15 000kč?

Proboha jste normální?? (Za blbost se platí, dobře Vám tak)
To Vaše matka bydlí v klášteře??
icon | 21.07.20 16:23:52  |  (8.0.15) | Hoboj   Evo
Ústní dohoda je platná smlouva, můžete ho dát na Policii ČR, za škodu co způsobil, tj 15 tis + škoda. Dále mu také můžete dát do držky, což bych doporučoval. Příště platit až po předání, je dost slušných řemeslníků, ale také dost slibotechen, většina z nich ani neví co znamená slovo termín, na tož si po sobě uklidit. Naštěstí existují i ti dobří :)
icon | 21.07.20 22:21:03  |  (8.0.15) | mmm   drby
Malujeme sami, zkušenosti s malířem hodnotit nemůžu. Co je ale morálně přes čáru je, že si tady jednostranně vyřizujete veřejně účty. Bez podpisu to nemá váhu. Nějaký nepodepsaný si stěžuje a poněvadž je to anonym, nevíme, jestli nelže. Můžeme mu věřit nebo ne. I když chápu rozhořčení a potřebu ochránit jiné důchodce, je to stejně podlost. Obraťte se na policii, tady se nic nevyřeší.

Nechci se zastávat jakéhokoliv lempla. Jenže před pár lety tady jedna nadržená krůta psala o mém manželovi a příjemné to nebylo. S kým si to vyříkat?
icon | 22.07.20 10:11:33  |  (8.0.15) | otazník   řemeslníci
Dá se někde mimo tuhle drbárnu zjistit, který řemeslník je dobrý?

Taky by bylo super, kdyby sem někdo napsal: XY je dobrý malíř, toho si objednejte. To že je někdo na prd mi moc nepomůže.
icon | 23.07.20 08:30:06  |  (8.0.3) | david   malíř
Právě je dobré vědět kdo je hajzl,aby lidi nenaletěli.
icon | 23.07.20 10:53:26  |  (8.0.3) | broumovačka   malíř
Souhlasím, že je to dobrá informace. Taky chci vědět, jakou pověst má elektrikář, kterého potřebuju.

Nesouhlasím s anonymitou. Za anonymní přezdívku se může schovat kdokoliv. Jak můžu vědět, že to není někdo, kdo si jen vyřizuje osobní účty? Je to na úrovni stránek, kde děti známkují učitele.

No, v tomhle případě nepodpis chápu, po pravdě by musela E. napsat: Jsem pitomá, dala jsem peníze malíři, o kterém jsem si nic nezjistila. Šíleně jsem ho přeplatila za špatně odvedenou práci. Dala jsem mu peníze dřív, než jsem práci zkontrolovala a převzala. Nesepsala jsem s ním řádnou smlouvu, takže jsem mu ještě pomohla, aby peníze nemusel zdanit.
icon | 23.07.20 15:22:24  |  (8.0.3) | petr   re
Třeba se pán teprve zaučuje, tak mu dejte ještě šanci.

Pamatujte, že žádný učený z nebe nespadl a to platí jak pro schopnost malovat tak pro schopnost používat kupecké počty a stejně tak pro schopnost odhadnout, když se mnou někdo chce vyj***t.

Příště nebuďte líná jako ... a vymalujte si sama, není to nic těžkého a vyjde Vás to na zlomek.
icon | 24.07.20 09:09:14  |  (8.0.3) | Tomáš   Poučení
Zkuste Pavla Ptáčka,kvalita za dobrou cenu.Ale protože je výborný řemeslník,musíte se k němu objednat a to dost dopředu.Dobrý řemeslník má nasmlouvanou práci na měsíce .Už to Vás mělo trknout,že někdo nabízí sám svou práci a to prakticky ihned.
icon | 24.07.20 10:30:12  |  (8.0.3) | Broumovák   Dotaz
Dobrý den. Může mi někdo odpovědět kdo byla Elisabeth Basová, mám její obrázek, kde bohu žel není nic bližšího. A jak se váže k Broumovu. Předem děkuji za každou informaci.Myslím si že se jedná o Broumovskou history.Moc děkuji. Přeji krásný den.
icon | 24.07.20 10:36:41  |  (8.0.3) | Broumovák   dotaz
Omlouvám se toto měl být samostatný příspěvek.
icon | 24.07.20 16:10:08  |  (8.0.3) | E.   fotodokumentace
Fotodokumentaci samozřejmě mám. Bohužel jsem se informovala na Živnostenském úřadě v Broumově (kterému byla celá fotodokumentace poskytnuta), kde mi bylo sděleno, že bez řádné smlouvy se to s policií a soudně řešit nedá. Mrzí mě, že moje matka - seniorka naletěla a proto zde tímto způsobem varuji všechny broumováky, aby nedopadli stejně.
pro petr: pokud výše jmenovaný podniká v tomto oboru od roku 1990, tak se asi nezaučuje... a asi neznáte starou broumovskou zástavbu, těžko by si to seniorka malovala sama
icon | 24.07.20 21:29:17  |  (8.0.3) | Honza   petr
je troll, ktrý má radost z neštěstí druhých a zde to pravidelně prezentuje.
icon | 25.07.20 09:31:05  |  (8.0.3) | petr   re
To se pleteš Honzo, radost z neštěstí druhých nemám. Ale, když už nic jiného tak by mělo být tohle neštěstí alespoň varovaní pro ostatní, aby nikomu nedávali prachy bez smlouvy předem.
icon | 25.07.20 09:33:23  |  (8.0.3) | domorodec   malování
Staré německé mastné barvy dají zabrat i profesionálům.

To že někdo podniká 30 let, ještě nemusí znamenat, že podniká úspěšně. Jen se možná jen nenašel nikdo, kdo by po něm šel. Stejně má smysl jít na policii. Není smlouva, ale jsou svědkové. I kdyby mu šli policajti jen vynadat, mělo by to smysl.

Co dát fotky na rajče nebo jak se to jmenuje, ať se můžem taky kouknout.
icon | 25.07.20 17:54:56  |  (8.0.3) | E.   irajce
domorodec skvělý nápad
fotogalerie zde:
https://ece.rajce.idnes.cz/malovani/
icon | 25.07.20 22:28:40  |  (8.0.3) | m.k.   fotky
Tak to je teda síla. To vypadá, jako bych to malovala já :-). Kdybych za tohle zaplatila, byla bych neuvěřitelně naštvaná. To byl Váš příspěvek ještě slušný.
icon | 28.07.20 09:33:39  |  (8.0.3) | broumovačka   fotky
Nemám slov. Za peníze, co dostal na materiál to mohl vymalovat několika vrstvami, aby zmizely ty prohlubně po písku (vlastní zkušenost po škrábání). Teď budete ještě platit někomu, kdo to dá do pořádku.

Ještě víc na p*d je, že se tím nechce zabývat policie. Nezbývá než si pořídit/půjčit psa a chodit mu ho venčit před krám. Nic jiného, kromě nadávání dělat nemůžete.
icon | 28.07.20 12:59:03  |  (8.0.3) | Hoboj   pro E.
Ten řemeslník utekl z diagnosťáku ne?
icon | 30.07.20 15:03:16  |  (8.0.3) | R.   pro E.
za to co je na fotkách, jak to zmatlal, by měl zaplatit on Vám.
icon | 07.08.20 15:25:16  |  (8.0.3) | knihovník   malování
Přátelé mě upozornili,že na broumovské drbně o mě píšou.
tak reaguji na článek mladé slečny Černé z Masarykovy ul.hned za policejní stanici. Slečna je známá chovatelka závodních králíků. Paní Černá st. přišla za mnou,že nemůže sehnat malíře a jestli bych jim nevymaloval. Domluvili jsme si termín prohlídky místností. Při prohlídce místností, mladá slečna zrovna vyklízela kotce z králíky,které v obýváku chová. Starý vlhký barák se stropy přes tři metry vysoké a topí se uhlím. všechno černý jako bota,od oken,stěn,lustrů,vypínačů. Vypadalo to jako po válce.(viz foto) Dámy chtěli komplet oškrabat stěny,stropy a kolem oken dveří.Vysvětlil jsem oběma ženám,že je to skoro rekonstrukce místností,skoro dvacet let nemalovali. v místnostech byli stěny popraskané,kolem komínů padala omítka,které potřebovali zedníka. Stěny potřebovali vyštukovat,velké díry kolem oken,chtěli zaházet maltou. Stěny částečně vlhké,asi nevětrali,když tam měli králíky. Domluvili jsme si termín vymalování na sedm dní ,za vymalování smluvní cenu 10000 korun + materiál s cenou obě dámy souhlasili.Peníze jsem dopředu nechtěl, až po oškrábání stěn a stropů., na materiál. Peníze jsem dostával od paní Černé st.,dávala mě peníze na třikrát o proti fakturám. Bylo to na materiál a za práci. Domluvil jsem,že malovat budu sám. V dobré víře,že pomůžu vymalovat rychleji,jsem si vzal dva pomocníky,abych malování urychlil, tak první pomocník ,když to vyděl tak utekl první den,druhý utekl druhý den. Slečna už od začátku měla nějaké výhrady,asi jsme si nepadli do oka.Takže už komunikace s mladou slečnou byla hrozná. pustil jsem se do škrábání stěn a stropů, někde byla i centimetrová vrstva staré omítky. Byl to masakr. Celé jsem to umyl a na penetroval stěny a stropy. Naštukoval jsem popraskané stěny,zaházel maltou vypadané kusy zvětralé omítky. Sádroval jsem ty nejhorší díry. Vymaloval jsem bílou s penetrací na zvětralou omítku,sádrování další bílou primalexem, pro sádrovat strop a vymalovat na čisto bílou. po té si slečna vybrala barvu karamel, kterou jsem přivezl. Naměřit sokl, zakreslit linku a zalepit páskou, Rozmíchat karamel a natřít barevné stěny. Pro sádrovat nerovnosti a načisto Karamel. Po té kuchyň vyměřit,zakreslit linku zalepit pásku a natřít na žluto. Vždy nechat proschnout do druhého dne. Pro sádrovat a žlutou na čisto. Domluvili jsme se na opravách,co se slečně nelíbilo. Opravy jsem provedl. Po té přišla paní Černá st.,že by ještě potřebovala umývat zeď nad sporákem kvůli mastnotě, navrhl jsem že by se na zeď nejlépe hodila synt.barva, tak jsme se domluvili a tak jsem koupil a natřel na žluto sokl kolem kamen, ke spokojenosti paní Černé st. aby mohla stěny umývat.(viz foto) Ve finále mladé slečně došlo , že by mohla vyměnit staré špinavé vypínače a zásuvky,ale nebyl elektrikář, bylo mě to líto tak jsem je vyměnil. ( viz foto).
Když dneska půjdete po dvou letech k zubaři ,tak vás vyhodí, když do pěti let nevymalujete, tak by vás měl malíř vyhodit, protože si pletete malíře s robotem. Takže moje práce u paní Černé byla celkem osm dní. Tak jsem tady dělal závozníka,zedníka,malíře,lakýrníka a elektrikáře.
Většina lidí mě zná. Jsem pracující senior, určitě nebudu bez chyby,ale kdo není. Mladá slečna si jen zahrála na notu okradených seniorů,což je docela vychytralé a když už mě představila, tak by se i ona mohla přestavit anebo už vás Broumově asi znají. Fotit umím taky dobře. Přiďte,kdo chce vidět moji práci,tak se může podívat do železářství, Sudetky,řezníkovi,ex zverimex,ex koberce, atd. Většina lidí ví,kde mne hledat. jinak velmi děkuji fanouškům za podporu.
Slunce v duši přátelé
icon | 07.08.20 20:20:11  |  (8.0.3) | čtenářka   knihovníkovi
Podotýkám, že dotyčnou slečnu neznám a podle přezdívky ani nevím, jestli jste pod touhle přezdívkou fakt vy.

Hezká obhajoba, ale
1. styděla bych se přiznat, že je to fakt moje práce
2. která fotka ukazuje, jak jste to zvládl? Máte lepší fotky? Zveřejněte je taky. Ona svoje tvrzení může dokázat. Vy taky?
3. jestliže jste jim dal faktury, tak proč tvrdí, že nic takového nemá? Kdyby je měla, už byste měl na krku PČR
4. proč jste do toho šel, když to tam vypadalo tak strašně a nevymalovatelně. Seniorovi s důchodem se sice hodí každá přivydělaná koruna, ale podle vašeho popisu by to chtělo rovnou partu zedníků. Měl jste se rovnou otočit a jít.
5. Jestli máte pravdu, tak je 10000 za takovou práci málo.
6. jak souvisí králíci se špatně vymalovaným stropem a fleky kolem zásuvek?
7. proč by mě měl malíř po pěti letech nemalování poslat do háje? Když nejsou v rodině kuřáci, nemusí to vůbec poznat.
8.všiml jste si těch bílých cákanců na žluté stěně?
9.souhlasím, že téma okrádání seniorů je dost populární, ale myslím, že byste měl být rád, že to byla důchodkyně. Já bych řemeslníkovi za podobnou práci nedala ani korunu a měla bych co dělat, abych ho nechytla pod krkem.
icon | 30.08.20 18:16:30  |  (8.0.3) | drahoušek   malováni
To je všude
icon | 12.09.20 10:31:08  |  (8.0.3) | Miloš   Spokojenost
Já osobně jsem si nechal vymalovat od pana Faustuse byt a bylo to uděláno velmi dobře, k mé plné spokojenosti a termín, který jsme si domluvili, byl poctivě dodržen.

Zapište Váš příspěvek do diskuze:
Jméno: (povinné)
E-mail:  
Předmět: (povinné max.255 zn.)
Zpráva:
Icon1
Icon2
Icon3
Icon4
Icon5
Icon6
Icon7
Icon8
Icon9
Icon10
Icon11
Icon12
Icon13
Icon14
Před odesláním příspěvku vyjadřete svůj souhlas s dodržováním pravidel fóra zapsáním slova ANO   
IP ze které bude odeslán příspěvek je 172.18.0.25 (nginx-proxy.nginx-proxy)
Pro zvýraznění textu můžete použít značky:
[B] = tučné - začátek, [/B] konec( např. [B]text[/B] ) [I] = kurzíva - - začátek, [/I] konec ( např. [I]text[/I] ) nebo smajlíky :) a :(
Provozovatel stránek neodpovídá za obsah uveřejněných příspěvků. Za uveřejnované příspěvky zodpovídají jejich autoři.
Uveřejněním příspěvku do diskuse vyjadřuje autor souhlas s pravidly fóra.
Pravidla fóra